Dnes som mal zaujímavú skúsenosť o ktorú sa chcem podeliť a ktorá podľa mňa má súvis nie len s veterinou ale aj s naším osobným rozvojom..

Krátky príbeh

Už dlhšie som pozoroval na mojom psíkovi Edim také zášklby. Strhávalo ho keď spal aj keď sme boli na vychádzke. Po konzultácii s pár klasickými veterinármi mi odporučili absolvovať vyšetrnie na klinike Neurovet v Trenčíne, ktorá je jediné pracovisko na Slovensku, kde sa zaoberajú mozgom a nervovými problémami.

Moja príprava

Samozrejme som trocha Googlil, ale naozaj na internete som nič takého typu nenašiel čo by pripomínalo Ediho prejavy.

Tak som sa teda hecol, že doprajem môjmu psíkovi to najlepšie a dám ho riadne vyšetriť. Objednal som sa telefonicky a dali mi termín na 8:30.

Bývam pri Zvolene a tak som ráno absolvoval 2 a pol hodinovú cestu autom aj s Edim do Trenčína, kde som meškal pol hodinu, tak mi povedali, že musím čakať lebo sú aj iní pacienti objednaní. (Ja nemám problém čakať, nesťažujem sa).

Ako to prebehlo

Zatiaľ mi dali vyplniť papier s údajmi psíka a ešte jeden papier, kde chceli súhlas na použitie odobratých mozgových tekutín (neviem presne čoho) na výskumné účely, lebo sú zapojení do nejakého výskumu. Ten som nepodpísal, vo mne to evokovalo pocit, že keď to podpíšem tak mu budú robiť ten odber, či je to potrebné alebo nie.

Po troch hodinách ma zavolali do ambulancie, tak som sa potešil, že konečne to budeme mať za sebou.

O klinike som si vôbec nezisťoval referencie alebo nejaké skúsenosti ľudí. Nenašiel som ani aké majú ceny.

Vošli sme do ambulancie, povedal som aké príznaky na Edim vidím, že je na to náchylnejší keď mu svieti slnko do očí. Pán doktor zobral baterku, zasvietil mu do očí, poklepkal mu kladivkom po nohách, zatlieskal, zapískal a… to je všetko.

Odporučil mi, že viac budeme vedieť, keď prejde cez MRI. (Ja som sa opýtal pred tým sestričky koľko vlastne tu čo stojí. MRI a tanec okolo toho vyjde na viac než 500 eur.)

A tak som sa váhavo opýtal, či teda nejaké vyšetrenia ešte dnes urobíme okrem toho MRI, lebo na to sa musím poradiť doma. Že keď tak vyšetrenie z krvi si mám dať urobiť u svojho veterinára. Oni robia vyšetrenie pred tým ako ide psík do anestézy na spomínané MRI.

Hotovosť alebo kartou?

Nemal som veľmi slov a tak som len odpovedal: ,,hotovosť”.

“50 eur prosím.”

Pointa

Keď som vyšiel z ambulancie bol som nahnevaný na doktora. Veď ma nechal cestovať 2.5h tam, 2.5h nazad a za 5 min. v ambulancii odo mňa zobral 50eur. Takže s benzínom ma to stálo peknú stovku. Bol som veľmi nahnevaný lebo peňazí samozrejme nie je na rozhadzovanie a svojho psíka mám naozaj rád ako člena rodiny.

Hovoril som si aké je to vlastne zdieranie ľudí celá tá veterina, kde aj tu, majú možno na lízing drahé CTčko, ktoré treba platiť, tak je jasné, že ma nepošlú domov bez toho aby som ho nevyužil a hlavne zaplatil. Spolu s tým papierom na odber tekutín pre vedecké účely mi to prišlo ako jedna mašinéria na peniaze, do ktorej keď raz vstúpite – ťažko z kola von. Vy neviete či vášmu psovi treba všetky najdrahšie vyšetrenia a nemáte si to ani s čím porovnať.

pes v pelechu

Ale je to naozaj tak?

Až po 150km na ceste domov mi to docvaklo.

Chyba nie je v klinike, ani v doktorovi.

Chyba je jedine vo mne.

Oni ma predsa na tú kliniku nevolali, ja som sa objednal sám. To, že majú nejako nastavený systém, že (podľa mňa) pacientov automaticky dávajú na MRI, čo stojí nemalé peniaze, nie je problém, práveže tento spôsob im umožňuje splácať niekoľko miliónový prístroj, ktorý majú ako jediní na Slovensku a vďaka ktorému zachraňujú životy nemalému počtu našich domácich miláčikov.

Ja som mal najskôr absolvovať s Edim všetky možné vyšetrenia u svojho veterinára a nie sa rovno hrnúť na Neuro veterinu. To je ako keby som obišiel všeobecnú doktorku a rovno bežal za neurochirurgom.

Teraz je mi jasné, že to vstupné vyšetrenie smeruje k anestéze a MRI, kde sú následne ďalšie vyšetrenia. Teda tým, že ja som od toho vycúval, to vstupné vyšetrenie nemalo pre mňa význam.

V danom čase som teda nebol ich cieľová skupina a to je absolútne v poriadku.

Ponaučenie

Ak by som mal viac informácií a tejto téme by som sa venoval dostatočne podrobne, možno by som k nim prišiel už ako iný typ zákazníka – taký, ktorý už absolvoval všetky možné ostatné vyšetrenia a ktorému už neostáva nič iné len sa zmieriť s troj cifernými sumami po každej návšteve, pri riešení problému svojho štvornohého parťáka.

Verím, že do takej situácie sa s Edim nedostanem a tímu Neurovet prajem len to najlepšie, pretože naozaj zachraňujú životy naším štvornohým druhom.

Náš prístup je dôležitý

Je veľa takých situácií, kde nám v tom danom momente stúpne tlak na 300 a najradšej by sme vynadali všetkým naokolo. Stačí to však predýchať, dať tomu časový odstup a skúsiť sa na to pozrieť z pohľadu druhej strany. Možno naozaj zistíme, že ani druhá strana ani mi za to nemôžeme, proste sa len nestretol dopyt s ponukou.

Takže no-stress a beriem veci s nadhľadom.

Pre psíčkarov malá prosba

Čo sa týka toho zdravotného problému. Ak ste niečo podobného charakteru zo svojím psíkom zažili prikladám video. Možno mi poradíte ako ste v podobnom prípade postupovali vy a aké máte skúsenosti.

Napíšte mi do komentára. Ďakujem

Takto to už bežne vyzerá na vychádzke. Hlavne keď svieti slnko do očí. Strháva sa ale aj keď spí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *